Para Kazandıran Siteler 2021 | 20+ Güvenilir Kazandıran Site

Para kazandıran siteler neler? Evden ya da oturduğunuz yerden internete bağlanarak para kazanmak istemez misiniz? İstediğiniz için zaten bu yazıyı okuduğunuzu düşünüyorum. Öyleyse biraz bilgi verdikten sonra size siteleri vereyim.

Para kazanma siteleri ile para kazanmak için çalışırken sitelerin ne kadar güvenilir olduğunu sorgulamalısınız. Resmi yollarla mı kurulduğunu, siteye üye olanların daha önce para çekip çekemediklerini ve size nasıl garanti verdiklerini öğrenmelisiniz.

Ülkemizde de geçtiğimiz yıllarda bu gibi sitelerle karşılaştık. İnternetten para kazandıran siteler olarak bir çok firma kaşımıza çıktı. Fakat bu sitelerin en güvenilir olarak görünenleri bile firmayı kapattı ve kullanıcıların parası içeride kaldı.

Siz de bu gibi durumlarla karşılaşmamak için firmalarla bire bir iletişime geçip sözleşmeler imzalayabilirsiniz.

Sosyal medyada yapılan reklamlara da dikkat etmelisiniz. Bu sitelerin bazıları size kısa sürede zengin olmayı vaad edebilir. Fakat bunların aslı yoktur. Size çok iyi sözler verecekler. Hatta öyle profesyonel görünecekler ki birçok kişi inandırıcı bulabilecek. Ne olursa olsun kısa sürede bu şekilde para katlamak pek mümkün değildir.

Sitelerden elde edilebilecek karlar yıllık olarak düşünüldüğünde, yatırım miktarınızın %25-35’i gibi bir orana tekabül eder.

Sitelerin sizden istedikleri görevleri yerine getirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Her sitede görev yapmak zorunda değilsiniz, sadece üye olmanız ya da para yatırmanız bile bazen yeterli olabiliyor. Ancak ben yazımda genel olarak para yatırmadan kazanabilecek siteleri vereceğim.

Para Kazandıran Siteler 2021

1. Mobrog

para kazandıran sitelerİnternetten para kazanabileceğiniz ve yatırım yapmanıza gerek olmayan bir sitedir. Bu sitede anket doldurarak para kazanabiliyorsunuz. Mobrog’da dolduracağınız anketlerden en az 1 tl kazanabilmeniz mümkün. En çok da 10 TL kazanabilirsiniz.

Sitenin içinde çeşitli kategorilerde anketler bulunmaktadır. Bunların bazıları sıkıcı olabilse de bazıları da oldukça eğlenceli olabiliyor.

Mobrog, dünyadaki bir çok ülkede faaliyet göstermektedir. Yani bu işi profesyonel olarak yapmaktadırlar. Eğer siz de bu siteden para kazanmak istiyorsanız, dolduracağınız anketleri dikkatli şekilde doldurmalısınız. Özellikle tutarlı şekilde anketleri doldurmalısınız. Çünkü bir ankette farklı bir ankette farklı cevaplarsanız, sistem sizi tespit edip cezalandırabilir.

2. Myiyo

para kazandıran sitelerAnket doldurarak para kazanabileceğiniz sitelerden biri de Myiyo. Şirketin merkezi Almanya’da. Şirket çeşitli konularda kullanıcılara anketler sunuyor.

Siteye üye olmak için öncelikle Myiyo websitesine gitmeniz gerekiyor. Ardından üye ol butonuna tıklıyorsunuz. Daha sonra karşınıza bir form çıkıyor ve formu dolduruyorsunuz. Ardından karşınıza ilgili olduğunuz konularla ilgili ufak bir anket geliyor. Orada gerekli işaretlemeleri yaptıktan sonra artık sıra beklemeye geliyor.

Siteye düşecek ve sizin doldurmanızı istedikleri anketleri mail yoluyla size iletiyorlar. Gelen mailden anketi açıp doldurduktan sonra da size bir ücret veriliyor. Verilen ücret 1-5 Euro olabilmekte. Bu gibi anketleri doldurduktan ve 20 Euro’ya ulaştıktan sonra paranızı çekebiliyorsunuz.

Her anket sitesinde olduğu gibi burada da tutarlı cevaplar vermeniz çok önemli.

3. Napolyon

para kazandıran siteTürk araştırma şirketlerinden biri olan Napolyon’un 1 milyon civarı üyesi bulunmakta. Siteye üye olan kullanıcılar, çeşitli ilgi alanları ve tercihlerine göre ayrılmaktadır. Araştırmaların sağlıklı şekilde işlemesi için bu ilgi alanlarına göre araştırmalar yapılmaktadır.

Siteye üye olup araştırmalara katılan kullanıcılar, çeşitli firmalardan indirimler alabilmekte ve çeşitli etkinliklere katılım sağlayabilmektedirler.

Eğer siz de bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız, sitelerine girip üye olabilirsiniz.

4. Joinhiving

Çeşitli ülkelerde 2014 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan Joinhiving, şimdi de artık Türkiye’de hizmet veriyor. Ülkemizde hizmet vermesinin en güzel yanı verdiği anketleri Türkçe olarak vermesidir.

Siteye üye olduktan sonra karşınıza çıkacak anketleri en iyi şekilde doldurmanız isteniyor. Daha sonra da anket dolduracağınız için tutarlı şekilde doldurmanız çok önemli.

Anketleri doldurmak 30 dakika zamanınızı alacak. Bunun sonunda ise 1-5 Euro kazanacaksınız. Sadece anketten değil, siteye üye olarak getirdiğiniz kişilerden de para kazanabilirsiniz. Bunun için iş ortaklığı programını kullanmanız gerekecek. Size verilen linkle ya da referans koduyla üye olanlardan da kazanabileceksiniz.

Kazandığınız paraları Paypal gibi birçok ödeme yöntemiyle çekebileceksiniz. Paypal, Türkiye’de kullanılmadığı için diğer yöntemleri kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

5. MarketAgent

Marketagent

Anket doldurma siteleri arasında yer alan bir diğer şirket de MarketAgent. Firmanın hali hazırda 900 bin civarı üyesi bulunuyor. Dünyanın birçok yerinde hizmet veren şirket, Türkiye’deki kullanıcılara hizmet vermek için Türkçe destek de sunuyor. Böylece girip rahatça para kazanabiliyorsunuz.

Anketlere göre kazanılan paralar değişmekte. Mesela bazı anketlerden 5-10 kuruş kazanabilirken, bazı anketlerden 8-10 TL kazanılabiliyor. Anketlerin türüne ve uzunluğuna göre bu ücretler değişebiliyor.

Sitede kazandığınız paraları, çeşitli ödeme yöntemleriyle çekebiliyorsunuz. Ayrıca hediye çeklerine de çevirebiliyorsunuz. Ayrıca referans sistemiyle beraber yeni kullanıcılar davet ederek de para kazanabiliyorsunuz.

6. Daedalusonline

Diğer anket sitelerinden biraz farklı bir sitedir. Sitede anket sayısı azdır ve diğer sitelerden farklı olarak para kazanılmıyor. Sadece anket dolduranlar arasından çekilişle hediye alacak kişi tespit ediliyor ve hediye her neyse o veriliyor.

Bu nedenle henüz çok tercih edilen bir site değil ama aklınızda bulunsun. Burada çok zaman kaybetmenize gerek yok.

7. Link.TL

para kazandıran sitelerDaha önce duymuş ya da görmüş olabileceğiniz bir sitedir. Para kazandıran siteler arasında yer alan Link.TL, linkleri kısaltarak para kazanmanızı sağlıyor. Yani bir websitesine ya da diğer bağlantılara link vermek istediğinizde, linki burada kısaltıp verebiliyorsunuz.

Kullanıcılar da linke tıklayınca önce bir ekran açılıyor ve burada reklamlar çıkıyor. Reklamların gösteriminden ve tıklanmasından para kazanabiliyorsunuz. Bunun için websitelerinize linkleri bu şekilde koyabilirsiniz. Tabi ki sadece websitelerinize koyarak değil, sosyal medya araçlarında da link paylaşarak para kazanabilirsiniz.

Burada genellikle kullanılan taktik, önemli haberlerin linklerinin kısaltılması ve sosyal medyada yayınlanmasıdır. Böylece gösterimler artıyor ve dolayısıyla kazanç da artıyor.

8. Fiverr

internetten para kazanma siteleriÖzellikle freelancerların kolaylıkla para kazanabileceği bir sitedir. Siteye üye olan kullanıcılar, burada yapabildikleri dijital işleri belirtirler ve kendilerine bir nevi bir işyeri açarlar. İşyerlerinde hangi hizmetleri verebildiklerini ve ücretlerini yazarlar.

İş yaptırmak isteyen kullanıcılar ise ilanlara bakarak, iş verirler. Yapılacak işin ödemesi baştan yapılır ve Fiverr bu parayı güvende tutar. İş tamamlandıktan sonra işi yapılan kullanıcı onay verir. Onayın ardından işi yapan kişinin hesabına para geçer. Tabi bu sırada Fiverr da komisyon keser.

Böylece dolandırılma riski olmadan her iki taraf da kolayca işini görebilir. Fiverr’da bilmeniz gereken önemli bir detay da burada rekabetin çok olmasıdır. Dolayısıyla iyi para kazanmak istiyorsanız, rekabeti göz önüne alarak hareket etmelisiniz.

9. Craigslist

para kazandıran sitelerCraigslist, dünyanın en büyük ilan sitelerinden biridir. Burada online olarak yapabileceğiniz birçok iş fırsatı bulunmakta. Bu nedenle evde oturup para kazanmak isterseniz bu siteye girip kendinize göre işlere bakabilirsiniz.

Sadece online işler değil, personel arayan firmaların verdikleri işler de burada bulunmakta. Onun için iş aramak istediğinizde Craigslist adlı siteye girip iş bulabilirsiniz.

10. Swagbucks

Genellikle anketler sunan ve anketlerin doldurulması karşılığında kullanıcıları ödüllendiren bir sitedir. Çeşitli ülkelerde kullanıcıları bulunmaktadır. En çok ABD’deki insanlar bu siteye girip üye olduktan sonra para kazanmaktadırlar.

Kullanıcılar anketleri doldurduktan sonra sistem onlara sanal paralar veriyor. Sanal paraları daha sonra ister gerçek paraya çeviriyorsunuz, isterse hediye çekine çevirip ödülünüzü alabiliyorsunuz.

Swagbucks’da anket doldurmanın yanısıra video izleme ve websitelerini ziyaret etme gibi görevler de bulunmakta. İstediğiniz görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz.

11. Freelancer

freelancer.comFreelancer, isminden de anlaşılabileceği gibi freelance olarak çalışanların tercih ettiği bir platformdur. Burada pekçok ilan bulunur ve serbest çalışanlar gelip buradaki işleri alırlar. Bu sitede çalışma şekli oyun şeklinde yapılmıştır. Yani yaptığınız görevlerden sonra oyunun adımlarını geçiyorsunuz ve sonunda para kazanıyorsunuz.

Bu sitede iş sıkıntısı yoktur ve her şey becerilerinize ve yeteneklerinize bağlı olarak yönlendirilir.

Freelancer’ın rakipleri kadar esnek olan ücretsiz bir seçeneği yoktur ve kendinizi testler yapmak ve belirli görevleri tamamlamak için ödeme yaparsınız.

Bu, taahhütte bulunduğunuzu ve yerleştiğinizi gösterdiği için proje gönderen kişilerin eline geçer, ancak işe yeni başladığınız için dezavantajlı olabilirsiniz.

12. Qmee

para kazandıran sitelerQmee adlı site ile arama motorlarında gezinerek para kazanabiliyorsunuz. Sitenin amacı Google ve diğer arama motorlarındaki aramaları takip etmektir. Bunun için üye olanlara bir eklenti veriyorlar ve bilgisayarlarına kurmalarını istiyorlar. Daha sonra arama motorlarında yaptığınız aramalardan para kazanabiliyorsunuz.

Ayrıca indirdiğiniz eklentiyle beraber arama motolarında Qmee’nin sisteminden gelen reklamlar da yer alıyor. Eğer bu reklamlara tıklarsanız, buradan da para kazanabiliyorsunuz.

13. Surveytime

Para kazandıran siteler arasında Surveytime da yer alıyor. Sitenin eski adı GiftHulk’dı. Şimdi artık Surveytime olarak hizmet vermekte. Sitede para kazanmak için çeşitli fırsatlar bulunmakta.

Anket doldurma, video izleme ve diğer birçok görevi burada yerine getirebilirsiniz. Yaptığınız görevler sonrasında biriken bakiyenizi ister nakit olarak çekebilir, isterse Amazon gibi alışveriş sitelerinde hediye çeki olarak kullanabilirsiniz.

Siteden para çekmek şuan için kolay görünüyor. Ama ne olursa olsun bakiyeniz çekme düzeyine gelince paranızı çekin derim.

14. Field Agent

Field Agent, telefonunuza indirebileceğiniz bir uygulamadır. Uygulamayı indirdikten sonra size verilen görevleri yerine getiriyorsunuz ve para kazanıyorsunuz. Ancak burada yapacağınız görevler, hareket etmenizi gerektirecek.

Mesela çevrenizde bulunan bazı mağaza ya da marketleri ziyaret edip oradaki ürünleri incelemeniz istenecek. Ürünleri incelerken, fotoğraflarını çekmeniz de gerekecek.

Bu site hareketli bir görev verdiği için size vereceği ücret de diğer sitelerdekinlere göre daha fazla olacak. Fakat az iş gelecektir. Bunları göz önünde bulundurmalısınız.

15. Shepper

Para kazanılabilecek uygulamalardan biridir. Bu uygulamayı telefonunuza yükleyerek para kazanabiliyorsunuz. Uygulamanız içerisinde bazı görevler veriliyor. Bu uygulamadaki iş ağı oldukça geniş.

Görevlerin içinde AirBNB evlerini kontrol ederek temin etme ve reklam panolarını kontrol etme gibi görevler de bulunmakta.

Uygulama size dediğim gibi bir yerlere gitme görevleri verebiliyor. Bu gibi görevler zaman zaman tehlikeli olabiliyor. Bu nedenle güvenlik önlemi almak gerekiyor. Yalnız gitmemeye özen göstermelisiniz.

Sisteme üye olmak için uygulamayı indirdikten sonra üye ol ekranına gelmelisiniz. Daha sonra sizden kimlik doğrulanması istenecek onu da yaptıktan sonra kısa eğitimlerden geçeceksiniz ve artık para kazanmaya başlayacaksınız.

Kazandığınız ücretleri ay sonunda alabileceksiniz.

16. BeMyEye

para kazandıran sitelerField Agent ve Shepper tarzında para kazandıran siteler arasında yer alır. Akıllı telefonlarınıza indirebildiğiniz uygulama ile birçok görevi yerine getirip para kazanabilirsiniz.

Uygulama birçok şirketle iş birliği yapmaktadır ve bu iş birlikleri sonucunda kendi üyelerine iş fırsatı sunmaktadır. Verdiği görevlerin içinde ürün test etme, mağazalara giderek ürünleri kontrol etme gibi işler mevcuttur.

Eğer harcama yapmanızı isterse, harcamalarınızın ücretini de öder. Tüm bu görevlerden sonra size iyi ücretler vermektedir. Bu nedenle birçok kişi çıkan işleri hızlıca kapmaktadır.

17. Stockimo

Stockimo, fotoğraf stokları hazırlayan bir sitedir. Fotoğraf çekme becerisi iyi olan kişiler buraya üye olarak para kazanabilmektedir. Bildiğiniz üzere fotoğraf stokçusu siteler genellikle profesyonel fotoğraflara ödeme yapmaktadır. Fakat Stockimo, telefon ile çekilmiş fotoğraflara da para vermektedir.

Ancak her fotoğraftan sonra para kazanacağınızın bir garantisi yoktur. Çünkü fotoğrafları sisteme yükledikten sonra ne kadar satın alınırsa, size de o kadar pay verilir. Eğer fotoğraflarınız beğenilmezse, kazanmamış olursunuz.

Peki ya beğenilirse? Birçok firma fotoğraflarını bu gibi yerlerden alıyor. Bu nedenle onlar fotoğraflarınızı beğenir ve satın alırsa, emin olun çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

18. Shutterstock

internetten para kazanma yöntemleriEn büyük stok fotoğraf sitelerinden biridir. Burada Stockimo’ya nazaran daha profesyonel fotoğraflar kabul edilmektedir. Buraya yüklediğiniz fotoğraflar satın alındıkça para kazanırsınız. Bir nevi pasif gelir kaynağıdır.

Shutterstock’a yüklediğiniz fotoğraflar otomatik olarak lisanslanır. Tabi ki sizin başka bir yerden çalmadığınızı doğrulanmak istenecek. Bu nedenle birkaç adımdan geçtikten sonra sisteme fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz.

19. YouSpotProperty

Diğer uygulamalardan farklı ve daha çok kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulama, kullanıcılardan kullanılamaz hale gelmiş evlerin tespit edilmesini istiyor. Eğer çevrenizde gezerken vs. bu gibi evlerle karşılaşırsanız, hemen YouSpotProperty adlı uygulamaya fotoğraflarını çekip yükleyebilirsiniz.

Siteye o evi ilk bildiren sizseniz eğer, site size bir ödeme yapıyor. Ardından ev satılırsa, evin ederinin %1’i kadar daha komisyon alıyorsunuz.

20. Job Spotter

para kazandıran sitelerJob spotter, üye olan kullanıcılardan çevreye asılmış olan ilanların fotoğraflanmasını istiyor. Yani direklere, mekan camlarına asılmış olan iş ilanlarını çekip siteye yollayarak kazanabiliyorsunuz.

Fotoğraf çekerken fotoğraf karesinde insanların çıkmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde fotoğrafınız kabul olmayacak ve tekrar çekmeniz gerekecek.

Aynı zaman telefonlardaki konum özelliğinin de açılması gerekebilir. Böylece uygulama ilanın nereden verildiğini görebilir ve doğrulayabilir.

Görevleri yerine getirdikten sonra kazanacağınız paralar, hediye çeki olarak istediğiniz zaman alınabilmekte. Yani herhangi bir limit bulunmuyor.

Uygulamayı App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

Para kazandıran site listesini sizlerle paylaştım. İçlerinden aklınıza yatanlarla çalışabilirsiniz. Ayrıca para kazandıran uygulamalar adlı yazımı da inceleyebilirsiniz.

Para kazanma yolları üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyor ve bu yolları deniyorum. Edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Reklam, fikir ve önerileriniz için parakazanmarehberi@yandex.com mail adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. beyler kayıt olun 5 lirada para çekebiliyorsunuz ve ayrıca görevler çok kolay tavsiye ederim her gün yeni görevler de ekleniyor beni dinlerseniz kaydolun ben 3 gün önce başladım 25 lira çektim şimdiye kadar

HADİ BİR YORUM BIRAK!

Yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya adınızı girin.